CZYM JEST DIBOND?

 

 

Dibond jest znakiem towarowym znanego na całym świecie nowatorskiego rozwiązania w zakresie wielowarstwowych płyt aluminiowych. Ze względu na jego bardzo wysoką cenę do produkcji naszych kasetonów stosujemy tańsze zamienniki, takie jak: Tubond, Etalbond, Starbond, Plabond, Aludecor.

 

Dzięki połączeniu blach aluminiowych z rdzeniem polietylenowym uzyskano nowy materiał, wielokrotnie przewyższający właściwości tradycyjnej blachy aluminiowej.

 

Grubość zewnętrznych blach aluminiowych to 0,2 lub 0,3 mm. W wyniku, czego uzyskano lekką wielowarstwową płytę o doskonałych właściwościach, nadającą się zarówno do zastosowań zewnętrznych jak i wewnętrznych.

 

Idealnie gładki, odporny na zginanie oraz lekki DIBOND, dedykowany został rynkowi reklamy oraz aranżacji wnętrz.

 

Dzięki swoim własciwościom oraz odpowiedniej obróbce praktycznie nie występuje tak niepożądane zjawisko jak pofalowanie powierzchni będące skutkiem różnicy temperatur. 

 

Kolorowa powłoka to fabrycznie nakładany termoutwardzalny lakier poliestrowy o bardzo wysokiej trwałości i odporności na działanie warunków atmosferycznych, mrozu, deszczu, promieni UV. 

 

Na chwilę obecną na rynku nie występuje żaden inny materiał równie odporny na zginanie przy tak niewielkim ciężarze.( płyta gr. 3mm - 3,8kg/m2)

 

Wymiary płyt, z których wytwarzamy nasze produkty to 400 x 150 cm

 

Do produkcji naszych kasetonów stosujemy technikę frezowania i zaginania. Grafika zostaje wycięta na komputerowo sterowanej frezarce CNC a następnie podklejona pleksi Opal. Grafika zostaje podświetlona modułami LED. Świeci się tylko wycięty element ponieważ sam materiał nie przepuszcza światła. Nawet po obróbce materiał zachowuje swoją sztywność i gładkość.